Принцип роботи електронної системи Прозорро

Прозорро — це електронна система для публічних держзакупівель, де комунальні та державні замовники оголошують тендери на придбання послуг та товарів, а бізнес-організації беруть участь у змаганні за отримання цих тендерів.

Принцип роботи електронної системи Прозорро

Як саме працює Prozorro

Онлайн-система об’єднує 250 тисяч комерційних підприємств (постачальників) та понад 35 тисяч державних, комунальних організацій та органів влади (замовників). Замовник публікує заявку про тендер, а постачальник пропонує комерційну пропозицію.

І замовники, і постачальники мають доступ до онлайн-аукціону на платформі Прозорро. На аукціоні замовник може придбати найвигіднішу пропозицію із усіх, запропонованих постачальниками. Чим більше учасників торгів, тим вища конкуренція. Цей факт підштовхує постачальників підвищувати якість товарів і послуг, і встановлювати на них більш конкурентоспроможну ціну.

Як подати заявку на участь у торгах

Отримати доступ до системи, а також подати пропозицію на торги можна не на сайті Prozorro, а через акредитований майданчик. Замовнику необхідно вказати назву закупівлі, ціну, яку він готовий заплатити, а також вимоги до товару чи послуги. Після подання заявки інформація про тендери потрапляє до центральної бази даних електронної системи та оприлюднюється на офіційному сайті порталу Прозорро та на всіх майданчиках.

Про те що торги почалися, підприємець дізнається із розсилки на телефон або на електронну адресу, вказану при реєстрації. Подати свою пропозицію підприємець може в особистому кабінеті обраного ним електронного майданчика.

Три раунди аукціону

Торги проходять у три раунди. До початку першого раунду система бере п’ятихвилинну перерву, під час якої можна побачити кількість учасників та початкові ставки. Назви компаній учасників та запропоновані ними ціни залишаються анонімними.

Протягом двох хвилин учасник може змінити ціну своєї пропозиції, після чого черга переходить до наступного учасника торгів. Процес зміни цін повторюється, доки не завершиться третій раунд аукціону.

Після завершення останнього раунду розкривається вся інформація про торги. Стають доступні назви компаній учасників та запропоновані ними ціни на кожному раунді. Система оголошує результати торгів.

Електронний майданчик для реєстрації в Prozzoro

Однією з надійних онлайн-майданчиків є Українська універсальна біржа tender.uub.com.ua, яка надає послуги з реєстрації та супроводу учасників торгів на всіх етапах. Майданчик має високий рівень акредитації. За роки існування він отримав довіру клієнтів та високий рейтинг серед інших подібних сервісів.

До основних функцій майданчика входять такі обов’язки:

  • допуск замовників та постачальників до електронного аукціону;
  • перевірка документації юридичних та фізичних осіб;
  • збереження та конфіденційність інформації про учасників;
  • консультування та супровід клієнтів;
  • надання інформації про актуальні лоти.

Українська універсальна біржа гарантує якість та оперативність своїх послуг, роблячи участь у торгах на Прозорро максимально зручною.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.